Faaliyet Alanı

Proje Geliştirme/Yönetim Hizmetleri (Üniversite Sanayi İşbirliği Faaliyetleri) Modülünün faaliyetleri için planlanan aşamalar aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

* Özellikle sanayi firmalarının Siirt Üniversitesi ile işbirliği faaliyetlerinin geliştirilerek ilgili sanayi firmaların Teknoloji Transfer Ofisi bünyesinde şirketleşmesi ve işbirliği çalışmalarına yönelik kapsamlı bilgilendirme çalışmalarının yapılması.

* Siirt ilinde olan ve başka illerdeki sanayi firmaları ile işbirliği çalışmalarının arttırılması konusunda çalışılmasına katkı sağlanarak sanayi firmalarının Teknoloji Transfer Ofisinin önemli ayrıcalık ve faydalarının firmalara anlatılarak Siirt Üniversitesi ile işbirliklerinin arttırılması yönündeki bilgilendirme çalışmalarının yapılması.

* Sanayi firmalarının Teknoloji Transfer Ofisi bünyesinde şirketleşmesi sayesinde elde edecekleri teşviklerin, vergi muafiyetlerinin v.b. pozitif konuların hem sanayi firmalarına ziyaretler ile hem de Siirt Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin bulunduğu toplantı salonlarında brifinglerin verilmesi.

* Tübitak, Kosgeb ve Sanayi Bakanlığı gibi firmaların çağrıları ile Üniversite Sanayi İşbirliği Faaliyetlerinin daha verimli olması için ilgili çağrı dönemlerinde gerekli toplantıların yapılması.

* Belirli periyotlar halinde hem Teknoloji Transfer Ofisindeki modül yöneticileri hem de ilgili sanayi firmaları ile toplantıların yapılması.

Prof.Dr. MUSTAFA KAHYAOĞLU
Güncelleme : 29.05.2022 11:08:44